ÜRÜNLER

PERGOLA / PERGOLA

PERGOLA

Pergola Nedir?

Pergola kelimesi Latin dilinde saçak anlamında kullanılan “pergule” kelimesinden gelmektedir. İtalyanca da ise “pergola” yani gölgelik anlamına gelmektedir. Pergola sistemi ile, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılma işleminde kullanılmaktadır. Pergola sistemleri özellikle güneşlik olarak yazları sizi güneşten korumaktadır. Bunun yanında sistemin açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği sayesinde

yağmurlu havalarda sizleri yağmurdan koruyacaktır. İstediğiniz zaman pergola tente sisteminizin etrafını camla kapatarak tente sisteminizi açılır kapanır duruma getirebilirsiniz. Böylece kış zamanında pergola tentenizin altında bahçenizde kalabilirsiniz.

Pergola Ne İşe Yarar?

Pergolalar özellikle güneşlik işlevi görmektedir. Bunun yanı sıra açılır kapanır tavan şeklinde olması ve su geçirmez özelliği sayesinde yağmurdan da korumaktadır. Ayrıca pergola sistemi ile tentenin altı camla kapatıldığında kış bahçesi olarak da kullanılabilmektedir. 

Pergola Nerelerde Kullanılır? 

Bahçe ve balkonları yaşam alanları olarak daha fazla entegre etmeyi sağlayan Pergola sistemleri özellikle bu alanlarda kullanılmaktadır. Bahçelerde sık sık tercih edilen pergola, bahçeleri soğuk ve yağmurlu havalardan korumak ve ev sahiplerine her zaman kullanabilecekleri bahçe alanı sağlamaktadır. 

Pergola Özellikleri Nelerdir?

bölgenin mevsimine ve iklim koşullarına uygun, kaldıracağı yüke oranla belirlenmiş malzemelerle üretilmektedir. Pergola sistemleri  yapılacağı alanın model ve renk özelliklerine uygun olarak da tasarlanması gerekmektedir.

Pergola Malzemeleri Nelerdir?

Ahşap ya da alüminyum türü malzemelerle üretilse de, alüminyum malzemeyle üretimi yapılan açılır kapanır modeller uzun ömürlü olmaları sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir.

Pergola Hangi Bölümlerde Kullanılır?

Verandalarda, kahvaltı salonlarında, kafeteryalarda, restoran ve lokanta gibi çeşitli mekanlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilip istenilen alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilmektedir.

Pergola Fiyatları? –
Pergola Maliyetleri Nelerdir?

Pergola fiyatları, kullanılan malzemeye göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda mekanın alanı veya kurulum için ek masraflar çıkarmaması da fiyatı belirleyen temel etkenler arasında yer almaktadır. Pergola fiyatları, kullanılacak malzemenin kalitesine göre belirlenir. Her müşterinin ihtiyacı farklı olacağından dolayı buraya pergola fiyatını tam olarak yazmak yanlış olacaktır. Bunun yerine iletişim adreslerimizden bize ulaşarak hem pergola sistemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir hem de güncel pergola fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf