ÜRÜNLER

KIŞ BAHÇESİ (VERANDA) / KIŞ BAHÇESİ (VERANDA)

KIŞ BAHÇESİ (VERANDA)

Kış Bahçesi Nedir?

Kış bahçesi 4 mevsim boyunca balkon, teras, bahçe gibi alanların keyifle kullanılmasına imkan tanır. Bu alanlar, genellikle havanın soğuk veya aşırı sıcak olduğu zamanlarda kullanılmak için yapılır. Çoğunlukla bahçeli daire,villa bahçesi veya çatı katlarının teraslarında uygulanır.

Kış bahçeleri tercihe göre çok farklı şekillerde dekore edilebilir. Bu bahçelerin teknik özellikleri ise siz değerli müşterilerimizin isteğine göre değişiklik gösterebilir. Kullanım amacı sebebiyle betonarme olmadığından inşası gayet hızlıdır.

Bu alanlar soğuk havalarda bahçe benzeri bir alan yaratmasının yanı sıra bulunduğu mekâna estetik bir görünüm de katar. İsteğe göre tamamen cam ya da bir kısmı cam olarak tasarlanabilir. Bulunduğu alanı doğayla daha iyi birleştirmesi için genelde tamamen cam olarak inşa edilir. Cam olan kısımları, kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre çeşitli özelliklerde tasarlanabilir. Yapı malzemesi olarak, kışın soğuğa yazın ise yüksek sıcaklığa karşı koruma sağlayan PVC kullanılır. Bu tasarımda kullanılan camekanlar değişen hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Bu bahçeler, özel olarak soğuk hava koşullarının olduğu zamanlar için tasarlananlar da dört mevsim kullanıma uygun bir alan oluştururlar.


Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış bahçesi yapımı sürecinde müşterimizden aldığımız briefler doğrultusunda ilk olarak zeminin uygunluğu değerlendirilir beton uygun ise bir sonraki adımlara ilerlenir. Eğer beton bir zemin yok ise veya uygun değilse hasır demir ile gerekli beton zemin atılır.

Zemin hazır hale getirdikten sonra, tavan kurulumu tamamlandıktan sonra, çelik konstrüksiyon ile iskelet sistemi inşa edilir. Tavan kurulumu gerçekleştirildikten sonra çevre kapama işlemlerine geçilir. Tavan ve çevre kapama sistemlerinin yalıtımı yapılır.
Son işlem olarak da dekorasyon ve aydınlatma işlemleri yapılarak kış bahçeniz teslim edilir.
 

Neden Kış Bahçesi Yaptırmalısınız?

Stres ve yorgunluğu atabileceğiniz huzurlu bir ortama kavuşmak için kış bahçesi siparişi vermelisiniz. Akraba veya arkadaş gibi sevdiklerinizi kar, yağmur veya fazla sıcaklar gibi ekstra koşullarda bile stabil ve ferah şekilde yapabileceğiniz ortamlara sahip olmuş olursunuz.
 

Kış Bahçesi Fiyatları? - Kış Bahçesi Maliyetleri Nelerdir? - Kış Bahçesi Ne Kadara Mal Olur?

Kış bahçesi metrekare fiyatları birçok unsura ve özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bunlardan en önemlisi alanın metrekare ölçüsüdür. Metrekare birimi arttıkça kullanılacak malzeme kullanımı, ve ödenecek tutar artacaktır.
Kış bahçesi fiyatları yalnızca metre kareye ve alınan ölçüye göre değişkenlik göstermez.
Kış bahçesi yaptırırken size sunduğumuz malzeme kombinasyonlarını ve seçeneklerini avantajları ve dezavantajları ile belirtiyoruz.
Bu yapacağınız seçim kış bahçesinin fiyatını ve kalitesini belirleyecektir.

Kış bahçesinin en önemli özelliği dört mevsim ısısını koruması ve her türlü hava koşulunda kullanışlılığını muhafaza etmesidir.
Bu tür bir ısı dengesini sağlamak ve ısı yalıtımı yapabilmek adına kış bahçeleri özel üretim camlar ve yalıtımlı malzemeler ile imal edilmekte ve takılmaktadır.
Bu tip malzemelerin kullanılması durumunda artış gösteren kış bahçesi fiyatları uzun vadede ödenen miktarı fazlasıyla karşılamakta ve uzun ömürlü bir hizmet vaat etmektedir.
Kış bahçesi fiyatlarını model, çatı modeli, cam sistemleri, kış bahçesi yapımında kullanılan mobilya ve aksesuar, gölgelendirme gibi tercihler etkilemektedir. Dolayısıyla kış bahçesi fiyatları kullanıcıların tercihlerine, malzeme kalitesi ve işçiliğe göre şekillenir.
Daha fazla bilgi almak için bizim ile iletişime geçin.

Kış Bahçesi Hangi Cephede Olur?

Kış bahçesi çoğunlukla  kuzey cephesinde tercih edilerek üretilir.
Kuzey cephesinin en çok tercih edilmesinin sebebi yaz mevsiminde güneş ışınlarının bu cepheye en az oranda düşmesidir.

 

Kış Bahçesi İçin Hangi Cam Kullanılır?

Kış bahçesi yapımında cam kullanımı yalnızca estetik bir görüntü oluşturmaktan ibaret değildir. Kullanılacak her üründe olduğu gibi, kış bahçesinin dış etkenlere karşı maksimum korumasını sağlayacak cam ve cam sistemleri seçilmelidir. Eski kış bahçesi uygulamalarında, özellikle yaz aylarında iç mekan sıcaklığı istenen düzeylerin üzerine çıkabilmekteydi. Bugünlerde kış bahçesi yapımı için hangi cam kullanılır? Kullanılan cam güneş ışığı korumalı temperli camlar, güneş ışığının zararlı etkilerini en aza indirirken aşırı ısı geçişine de engel olmaktadır. Doğru gölgelendirme seçenekleriyle de desteklendiğinde güneş korumalı camlar, yaz aylarında kış bahçenizi keyifli hale getirecektir.

 

Kış Bahçesinde Neler Olur?

Kış bahçesi yapımı basitçe balkon, teras, bahçe gibi alanların dış hava koşullarına karşı korunaklı hale getirilip kullanıma uygun hale getirilmesi işlemidir. Bizi instagram hesabımızdan takip ederek referanslarımızı görebilirsiniz. Kış bahçesinde bu işleme uygun şekilde çatı, cam ve cam sitemleri, pergola benzeri gölgeleme modelleri, havalandırma, aydınlatma ve diğer iç-dış mekan aksesuarları bulunur. Elbette kış bahçesi yapımında mobilyalar bu alanları kullanılır hale getirmektedir.

 

Ruhsata İhtiyacınız Var Mı?

Kış bahçesi planlarına başlamadan önce böyle bir yapı inşa etmek için ruhsata ihtiyacınız olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Ağırlıklı Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
Kış Bahçesi Sistemleri İstanbul Avrupa Yakası - Kış Bahçesi Sistemleri Anadolu Yakası - Kış Bahçesi Hizmeti Başakşehir - Kış Bahçesi Bahçeşehir Kış Bahçesi - Küçükçekmece Kış Bahçesi - Kayaşehir Kış Bahçesi - Altınşehir Kış Bahçesi - Boğazköy Kış Bahçesi - Sefaköy Kış Bahçesi - Arnavutköy Kış Bahçesi - Avcılar Kış Bahçesi - Bağcılar Kış Bahçesi - Bahçelievler Kış Bahçesi - Bakırköy Kış Bahçesi - Bayrampaşa Kış Bahçesi - Beşiktaş Kış Bahçesi - Beylikdüzü Kış Bahçesi - Beyoğlu Kış Bahçesi - Büyükçekmece Kış Bahçesi - Çatalca Kış Bahçesi - Esenler Kış Bahçesi - Esenyurt Kış Bahçesi - Eyüp Kış Bahçesi - Fatih Kış Bahçesi - Gaziosmanpaşa Kış Bahçesi - Güngören Kış Bahçesi - Kâğıthane Kış Bahçesi - Sarıyer Kış Bahçesi - Sultangazi Kış Bahçesi - Şişli Kış Bahçesi - Zeytinburnu Kış Bahçesi - Adalar Kış Bahçesi - Ataşehir Kış Bahçesi - Beykoz Kış Bahçesi - Çekmeköy Kış Bahçesi - Kadıköy Kış Bahçesi - Kartal Kış Bahçesi - Maltepe Kış Bahçesi - Pendik Kış Bahçesi - Sancaktepe Kış Bahçesi - Sultanbeyli Kış Bahçesi - Şile Kış Bahçesi - Tuzla Kış Bahçesi - Ümraniye Kış Bahçesi - İzmir Kış Bahçesi - Bodrum Kış Bahçesi - Alaçatı Kış Bahçesi - Çeşme Kış Bahçesi - Emirgan Kış Bahçesi - Üsküdar Kış Bahçesi - Büyükdere Kış Bahçesi - Otağtepe Kış Bahçesi - Ortaköy Kış Bahçesi - Kemer Country Kış Bahçesi - Nakkaştepe Kış Bahçesi - Göztepe Kış Bahçesi - Bebek Kış Bahçesi - Vaniköy Kış Bahçesi - Caddebostan Kış Bahçesi -  Tarabya Kış Bahçesi - Demirciköy Kış Bahçesi -  Kemerburgaz Kış Bahçesi - Sedadkent Kış Bahçesi - Saklıköy Kış Bahçesi -  İhlas Kış Bahçesi - Yeşilyurt Kış Bahçesi - Gürpınar Kış Bahçesi -  Silivri Kış Bahçesi - Sedatkent Kış Bahçesi - Etiler Kış Bahçesi - Rumelihisarı Kış Bahçesi -  Saklı Koru Kış Bahçesi -  Kandilli Kış Bahçesi - Uskumruköy Kış Bahçesi - Nişantaşı Kış Bahçesi - Ulus Kış Bahçesi - Acarkent Kış Bahçesi - Kış Bahçesi -  Alkent Kış Bahçesi - Altunizade Kış Bahçesi - Kalamış Kış Bahçesi -  Florya Kış Bahçesi - İstinye Kış Bahçesi - Riva Kış Bahçesi - Dragos Kış Bahçesi